سوراخ
نویسنده : حاجی فرفره - ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸۸
 

گفت: خاتمی گفته است ملاک رأی مردم است و حکومت علی(ع) هم با خواست مردم بود.
گفتم: راستی! چه کسانی با خواست و رأی مردم برای حاکمیت حضرت امیر(ع) مخالفت کردند؟ آهان! یادم آمد، معاویه و عمر و عاص و...
گفت: موسوی هم گفته است این افتخار جنبش سبز است که همه گروهها با دیدگاهها و عقاید مختلف در آن حضور دارند!
گفتم: در جنگ احزاب هم تمام دشمنان رسول خدا(ص) اختلافات خود را موقتاً کنار گذاشته و برای مقابله با اسلام و به شهادت رساندن رسول خدا(ص) با یکدیگر ائتلاف کرده بودند.
گفت: کروبی هم گفته است کسانی را که در گذشته یار امام(ره) بوده اند نمی توان به خیانت متهم کرد!
گفتم: مگر منتظری در گذشته یار امام(ره) نبود؟ چرا امام راحل (ره) او را برکنار کرد؟ شریح قاضی هم در دوران حضرت امیر علیه السلام قاضی بود ولی بعدها حکم قتل امام حسین(ع) و یارانش را صادر کرد.
گفت: چه عرض کنم؟! چرا این عده هنوز عبرت نگرفته و متوجه نیستند چه سقوط وحشتناکی کرده اند؟!
گفتم: یارو افتاده بود توی چاه و زخم و زیلی شده بود، با خودش گفت؛ شانس آوردم که ته این چاه سوراخ نیست!! 
comment نظرات ()
 
قربانیان ناکارآمدی
نویسنده : حاجی فرفره - ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸۸
 

باز خوانی چند پرونده درباره کشته های اعتراضات اجتماعی - سیاسی در دولت اصلاحات

 

روزنامه دولتی ایران در شماره روز یکشنبه ۱۱ شهریور 1380ماجرا را به نقل از خیرآبادی دیگر نماینده سبزوار این گونه توصیف کرده است:
“پنجشنبه گذشته مردم سبزوار با بستن راه تهران ـ مشهد راهپیمایی را به خشونت کشاندند و این خشونت به داخل شهر کشیده شد و منجر به درگیری نیروهای نظامی و انتظامی با مردم شد که طبق آخرین خبرها یک نفر از عزیزان سبزواری جان خود را از دست داد، حدود ۳۷ نفر مجروح شدند که ۱۲نفر آنها دچار شکستگی دست و پا شدند. دو نفر ازمجروحان که حالشان وخیم است با انتقال به مشهد از مرگ نجات یافتند. دکتر خیرآبادی درمورد عده بازداشت شدگان گفت: منابع غیررسمی دستگیرشدگان را ۱۵۴ نفر اعلام کردند.”
سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور وقت در نخستین مصاحبه خبری خود حوادث سبزوارگفت :
"گرچه عده زیادی از هموطنان ما روی انگیزه های درست ، حساسیتهایى برای پیشرفت منطقه خودشان دارند، اما عده ای از وضعیت سوءاستفاده کردند ولى با هوشیاری مردم و مسوولان مساله مهار شد"


"وی ابراز امیدواری کرد ، سوء تفاهمى که برای مردم سبزوار رخ داده ، برطرف شده باشد و با همه مقصران و کسانى که از این وضعیت رخ داده ، فرصت طلبى کرده و به همبستگى مردم لطمه وارد ساختند ، برخوردی قانونى ، منطقى و درست صورت گیرد"

http://former.president.ir/khatami/cronicnews/1380/8006/800610

 

بیست و هفتم مرداد 82 خبری روی تلکس خبرگزاریها قرار گرفت مبنی بر کشته شدن 8 نفر در درگیری ماموران نیروی انتظامی استان اصفهان با مردم معترض سمیرم. شش تن از کشتهها از مردم بودند و دو تن از ماموران نیروی انتظامی.آنچه مردم سمیرم را به اعتراض واداشته بود، مصوبه پنج روز قبل هیات دولت درباره جدایی دهستان وردشت از سمیرم و الحاق آن به شهر تازهتأسیس دهاقان بود.سایت بازتاب (سلف توقیفشده سایت تابناک) آن زمان تعداد معترضان را 3000 نفر اعلام کرد.

آن زمان هیچ کس تلاش نکرد اتهام “ کشتار مردم” را به پای کل نظام بنویسد و آن را زیرسوال برنده مشروعیت نظام بداند. خون آن شش نفر هم دامن هیچ یک از مقامات دولت اصلاحات و نظام و حتی مقامات درجه دو و سه استان اصفهان را نگرفت. روزنامه اعتماد دوازدهم مهر 82 موضع عبدالواحد موسوی لاری دومین وزیر کشور خاتمی در این باره را این طور منتشر کرد:
“وزیر کشور درباره رویکرد این وزارتخانه نسبت به عوامل پدیدآورنده حادثه سمیرم گفت: نباید هیچ محدودیتی در برخورد با عاملان این حادثه، وجود داشته باشد. موسوی لاری در حاشیه همایش فرمانداران با اعلام این مطلب که گزارش حادثه سمیرم هنوز به صورت رسمی در اختیار وی قرار نگرفته، گفت: وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی به ما اعلام کردند که عوامل اصلی این حادثه را شناسایی کردهاند. اما امیدواریم در فرصتی مناسب با “عوامل تخریب و آشوب” و “ کسانی که کشته شدن تعدادی از افراد را در این شهرستان موجب شدند” برخورد شود و دستگاه قضایی هم انشاء الله در این مسأله با ما همکاری خواهد کرد.”


 
comment نظرات ()