جدیدترین توهم وبلاگی تحلیل‌گر ارشد بی‌.بی.‌سی فارسی

ذوق‌زدگی ضد انقلاب از یک عکس!


نوشته حسن میثمی در http://weblognews.ir/?p=8136

مسعود بهنود، تحلیل‌گر و کارشناس شبکه خبری بی.بی.سی فارسی در وبلاگ خود با انتشار یک عکس از حاشیه مراسم ۱۴ خرداد ۸۹ و تخیلات ذهنش، بر متوهم بودن جنبش موسوم به سبز تاکید کرد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» این تحلیل‌گر شبکه بی.بی.سی فارسی که در سال ۲۰۰۲ از ایران فرار کرد، در یکی از نوشته‌های خود در وبلاگ شخصی‌اش، عکس اهدای چفیه رهبر معظم انقلاب به یکی از حضار در مراسم را با توهم مثال زدنی خود، به عنوان صحنه یک درگیری لفظی منتشر کرد!

وبلاگ این تحلیل‌گر که «مجموعه مقالات»(!) نام دارد، به جای انتشار یک مقاله علمی و مستدل، طبق رویه همیشه این وبلاگ به انتشار یک پاراگراف مطلب زرد و سرتاسر دروغ اختصاص داشت تا کارشناس سیاسی یک شبکه به ظاهر بی‌طرف، باز هم به مبنایی بودن موضوع توهم و دروغ در حرکت یکسال اخیر عده ای اندک اصرار کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی، کلیک کنید.

این تحلیل‌گر شبکه بی.بی.سی فارسی بدون توجه به اصل عکس منتشر شده در سایت موسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای این تحلیل را ارائه کرده است. البته این توهم نویسی به همین‌جا محدود نشده است و سایت هایی مانند «پیک نت» هم این عکس را به عنوان یک درگیری لفظی منتشر کرده اند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی، کلیک کنید.

این موضوع در شبکه های اجتماعی – مانند فرندفید – هم بازتاب داشت و برخی از کاربران این شبکه اجتماعی منتشر کننده این عکس، پس از متوجه شدن توهم‌زایی خود، به جای عذرخواهی و اصلاح حرف‌های دروغ خود، به تهمت و فحاشی کاربران تذکر دهنده نسبت به اصل واقعیت پرداختند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی، کلیک کنید.

با این حال توضیح عکس مذکور در سایت Khamenei.ir درباره این عکس کاملا گویاست: رهبر انقلاب پس از تقاضای یکی از نمازگزاران، چفیه خود را به وی اهدا کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی، کلیک کنید.

با این حال کاربران شبکه های اجتماعی، وبلاگ نویسان و فعالان فضای مجازی در یک سال اخیر به این مدل شایعه‌سازی‌های بی‌پایه عادت کرده اند و سریعا نسبت به افشاکردن توهم‌بافی عده‌ای واکنش نشان دادند.

نویسنده وبلاگ «یک فنجان فکر» درباره این موضوع می‌نویسد:

فلسفه بافی برای یک ماجرا از ابتدا در دستور کار جنب و جوش سبز بوده است. از همان روزهای اول با پروژه های شهید سازی و … تا همین اواخر. به صورت خلاصه و مختصر جدیدترین بلوای جنب و جوش سبز را ببینید که مربوط به نماز جمعه تاریخی ۱۴ خرداد است.

/ 0 نظر / 93 بازدید